Jump to content

KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM!

KAYDOL
Gündem
 • İPUCU: Forumlika üyelerinden bir adım önde olmak istiyor musun? Arkadaşını foruma davet et VIP üyelik kazan!
 • Başarılar sistemi ile forum profilinizi renklendirin...
 • Ruh halini bizimle paylaş!

Leaderboard


Popular Content

Showing most liked content since 10/13/2018 in all areas

 1. 2 likes
  Köpekler Nasıl Yıkanmalıdır? Küçük dostlarımızı en sevdiği şekilde yıkamanız için bazı yöntemler bulunmaktadır. Ayrıca bu durumlar köpeğinizin sağlığı için de oldukça önemlidir. Hayvanların bazı özel durumları vardır. Bu yüzden mutlaka köpeğinizi tanıyın ve ona göre yıkayın.. İlk olarak onu ılık su ile ıslatmayı unutmayın.Direkt olarak soğuk ya da sıcak su zarar verecektir. Altına da kaymaması için paspas koyabilirsiniz. Daha sonra az miktarda köpek şampuanını süngere sürün ve vücuduna uygulayın. Gözlerine ya da burnuna kaçmadığına emin olun.Durulamayı ise bol ve ılık su ile yapmalısınız. Tüylerin arasında şampuan artıkları kalmaması için bol su ile yıkayın. Eğer kirinin tam olarak geçmediğini düşünüyorsanız, yukarıdaki işlemleri tekrarlayabilirsiniz.Daha sonra onu havlu ile kurulayın ve düşük sıcaklıkla fön makinesi ile tam olarak kurutun.Hasta olmaması ya da tekrar nemli tüylerinden kirlenmemesi için 4-6 saat arasında dışarıya çıkmamasını sağlayın. Köpekler Sürekli Yıkanmalı Mıdır? En çok merak edilen konulardan birisi de budur. Çünkü bazı köpeklerin sürekli olarak yıkanması gerekirken bazılarının ise gerekmemektedir. Bu da köpeğin durumuna göre değişmektedir. Kimse kirli ve kokan bir köpeği beslemek istemez. Yıkanma durumu ise özellikle tüy dökme işlemi için oldukça önemlidir. Yıkanmaması halinde köpeğinizin tüyleri daha sık dökülecektir. Köpeğin türüne göre değişmekle birlikte bazı ırkların sık sık yıkanması gerekebilmektedir. Bazı ırklar ise 6 ay yıkanmasa bile herhangi bir yıkama işlemine ihtiyaç duymamaktadır. Köpeğinizi iyi tanımanız bu yolda en iyi detaydır. Köpekleri yıkamak için birçok yol bulunmaktadır. Ancak siz köpeğinizi tanımalı ve onu o şekilde yıkamalısınız..
 2. 2 likes
  Sanalika içinde kendi yazıp yönetmenliğini yaptığı özel günlerde veya kendi kafasına göre oyunda olan birşeyi kurguladığı ve youtube kanalında paylaşarak yönetmenliğe aday olmasıdır. Adaylar genelde filimlerinde terbiyeli,sanalika kurallarına uyan filimleri tercih eder oyun içerisinde hiç banınızın olmaması küfür argo kullanmamanız gerekmektedir oyun içerisinde aktif olmanız facebook twiter instagram gibi. Sayfalarınızda aktif olmanız gerekmektedir Sanalikada hepinizin bildiği bir yönetmen olan zekiyim_ulen ile bu konu hakkında detaylıca konuşabilirsiniz size yardımcı olur.
 3. 2 likes
  Tüm Herkesin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun! @Özgür Adminimizden Bir etkinlikler bekleriz artık, Pazartesi Günü Tatil!
 4. 1 like
  Ödülümüzü Aldık! Clavred - Ppisiko - Piksel - Clavred (clavred ödüle dahil değil)
 5. 1 like
 6. 1 like
  Yardım olabildiysek ne mutlu bize.
 7. 1 like
  Eski mailler arasından bulup onayladım. Yardımlarınız için çok teşekkürler.
 8. 1 like
  Kayıt olurken onay maili gelmiş olması gerekiyor. Spam ve Gereksiz kutusuna bakarsan onay mailini orada görebilirsin.
 9. 1 like
  E-Posta kayıtlı senin. Face'den Sanalika'ya girersen E-Posta istemez. Ticket atabilirsin.
 10. 1 like
  'Ayarlar' bölümüne girip, E-Posta İşlemleri tarafına kendi e-mail'ini yaz, sonra Doğrulama kodu gelecek hesabına, ona tıkladığında onaylayabilirsn.
 11. 1 like
  Kurallara göz atmanı tavsiye ederim; 1- Küfür/Hakaret Kullanımı Tüm içeriğimizin bütün yaş gruplarına uygun olması gerekmektedir. Uygunsuz içerik barındıran tüm gönderiler ceza almanıza neden olabilir. Bunlara; resimler, videolar, otomatik sansürlenen kelimeler (****), kendi kendinize sansürleme (a.../s***r), farklı forumlarda kullanılan sansürleme türleri ve kısaltmalarda (bs) dahildir. 2- Spam "+1", "süper", "güzel" v.b mesajlar,sadece ifade (emoji) içeren mesajlar, kuraldan kaçmak adına yazılmış "10krktr" mesajları,mesaj sayısını artırmak amacıyla atılmış mesajlar,konuya dikkat çekmek amacıyla 9 veya daha fazla kullanıcıyı toplu olarak konuya etiketlemek,içeriğin %50'sinden fazlası büyük harf içeren mesajlar ve konu başlıkları,anlamsız kelime öbeği veya ifade içeren mesajlar,tamamen özel sembol içeren mesajlar,spam olarak kabul edilir ve izin verilmez.Bunun dışında, sadece caps veya gif içeren mesajlar eğer konu ile alakalı ise spam olarak sayılmaz ve uyarı verilmez. Konu başlığı ile alakası olmayan mesajlar spam olarak değerlendilir ve uyarı puanı verilir. 3- Aynı Konuların Tekrarlanması Aynı konudan birden fazla açmanız spam sayılır ve buna izin verilmez. Bu şekilde konular açmanız forum kurallarına aykırıdır. 4- Uygunsuz İçeriğin Cevaplanması Uygunsuz içerikler rapor edilmeli. Bu tür içeriklerin "rapor edildin" ve benzeri şekilde cevaplanması, diğer üyeleri teşvik edeceğinden bu tür mesajlarda uyarı alabilir. Konulara "rapor edildi" ve benzeri mesajlar yazmadan sadece rapor edin.
 12. 1 like
  Hoşbulduk Sanalika Tarafından Desteklenmesi Daha İyi Oldu Forumlika İçin Gurur Verici Haber!!
 13. 1 like
 14. 1 like
 15. 1 like
  Aramıza hoşgeldin, Sanalika'nın sırları burada gizli!
 16. 1 like
  Teşekkür ederim.
 17. 1 like
  Foruma hoşgeldin! Kurallara göz atmanı tavsiye ederim; 1- Küfür/Hakaret Kullanımı Tüm içeriğimizin bütün yaş gruplarına uygun olması gerekmektedir. Uygunsuz içerik barındıran tüm gönderiler ceza almanıza neden olabilir. Bunlara; resimler, videolar, otomatik sansürlenen kelimeler (****), kendi kendinize sansürleme (a.../s***r), farklı forumlarda kullanılan sansürleme türleri ve kısaltmalarda (bs) dahildir. 2- Spam "+1", "süper", "güzel" v.b mesajlar,sadece ifade (emoji) içeren mesajlar, kuraldan kaçmak adına yazılmış "10krktr" mesajları,mesaj sayısını artırmak amacıyla atılmış mesajlar,konuya dikkat çekmek amacıyla 9 veya daha fazla kullanıcıyı toplu olarak konuya etiketlemek,içeriğin %50'sinden fazlası büyük harf içeren mesajlar ve konu başlıkları,anlamsız kelime öbeği veya ifade içeren mesajlar,tamamen özel sembol içeren mesajlar,spam olarak kabul edilir ve izin verilmez.Bunun dışında, sadece caps veya gif içeren mesajlar eğer konu ile alakalı ise spam olarak sayılmaz ve uyarı verilmez. Konu başlığı ile alakası olmayan mesajlar spam olarak değerlendilir ve uyarı puanı verilir. 3- Aynı Konuların Tekrarlanması Aynı konudan birden fazla açmanız spam sayılır ve buna izin verilmez. Bu şekilde konular açmanız forum kurallarına aykırıdır. 4- Uygunsuz İçeriğin Cevaplanması Uygunsuz içerikler rapor edilmeli. Bu tür içeriklerin "rapor edildin" ve benzeri şekilde cevaplanması, diğer üyeleri teşvik edeceğinden bu tür mesajlarda uyarı alabilir. Konulara "rapor edildi" ve benzeri mesajlar yazmadan sadece rapor edin.
 18. 1 like
 19. 1 like
  29 Ekim süslemeleri an itibariyle başladı!
 20. 1 like
 21. 1 like
 22. 1 like
 23. 1 like
  Hayvan sevenler ile birlikte sürpriz etkinliklere hazır olun!
 24. 1 like
  ELMAS KART [DİAMOND] Tüm mağazalarda %20 geri iade Diamond Kafaüstü Sembolü Diamond Konuşma Balonu Fısıldama Takas açabilme Viplere öze Mekanlara girebilme Viplere özel eşyalar/evler/kafeleri satın alabilme Like atabilme ALTIN KART[GOLD] Tüm mağazalarda %10 geri iade Altın Kafaüstü Sembolü Altın Konuşma Balonu Fısıldama Takas açabilme Viplere özel mekanlara girebilme Viplere özel eşya/ev/kafe alabilme Like atabilme GÜMÜŞ KART Gümüş Kafaüstü Sembolü Gümüş Konuşma Balonu Fısıldama Takas açabilme Like atabilme viplere özel ev/kafe/eşa alabilme DİAMOND CLUP Sanalikada diamond clupa özel eşyaları alabilmek vip kartınız yoksa bile like atabilme özelliği diamond clup özel konuşma baloncoğu verilir sanalikada her 2 haftada bir düzenlenen diamond clupa başvurmak için altın veya elmas kartınızın bulunması gerekmektedir SANALIKA X Özel konuşma baloncuğu Sanalika x özel görev[10elmas 300sanil] Sanalika x özel profil sanalika x özel mekanları alabilme Sanalika x özel her ay paket alma ve açma[çıkan eşyalar süresizdir ama sanalika x'iniz varsa kullanabilirsiniz
 25. 1 like
  Bu konuda bana yardımcı olan shenn'e teşekürler: fb instagramdan shenn sanalika adıyla takip edebilirsiniz❣ Sanalika Süvarisi Nedir? Adaylar ne yapmalı? sorusunun cevabı ; -Aktif bir facebook sayfasının bulunması, -Aktif bir twitter hesabının bulunması, -100 aboneye sahip youtube kanalının olması gerekli. Peki bunlar yeterlimi? Hayır. -Caddelerde gezip kurallara uymayan spam yapan kişileri uyarmak ve raporlamak. -Küfür eden kişileri report etmek[bot hesaplarla yapmayınız] -Oyunda bulduğunuz hataları ticket ile bildirmek. -En önemlilerinden biri ban geçmisinizin olmamasıdır. Başvuru için ne gereklidir? 2adet süvari arkadaşınızın ekli olması Oyuna ödeme yapmış olmanız Sanalikada kurallara uymayan kişileri uyarıp şikayet etmiş olmanız Youtube' twiter facebook gibi internet adreslerinizin bulunması Kayıt formunu düzgün bir şekilde doldurmuş olmanız gerekmektedir. Süvari mesleği nedir? Kurralara uymayan küfür argo kullanan oyun içi uygunsuz davranışlar sergileyen binevi polis gibi bir şey kuralara uymayan insanlara ceza veren oyunun güvenliğini sağlayan kişiler süvarilerdir Bunları yapmanız halinde sizde aday olabilirsiniz
×